XXI konferencja Kompleksowa gospodarka odpadami

2017-09-05

Z wielką przyjemnością zapraszamy na XXI konferencję "Kompleksowa gospodarka odpadami". W tym roku spotkamy się w dniach 5-7 września w Janowie Podlaskim.

Niewątpliwie atutem tegorocznej edycji będą wyjazdy studyjne do:

  1. Zakładu Zagospodarowania Odpadów w Białej Podlaskiej www.bwikwodkan.pl
  2. Przedsiębiorstwa Wielobranżowego "Komunalnik" Sp. z o.o. www.komunalnik.pl
  3. 3. Zespołu zamkowego Radziwiłłów w mieście Biała Podlaska www.um.bialapodlaska.pl

Podczas trzydniowej konferencji poruszymy najbardziej aktualne tematy branży odpadowej. Na pierwszy plan wysuwa się temat zagospodarowania bioodpadów przez RIPOK-i, czy wystarczy selektywnie zebrać odpady bio, by powstał drogocenny kompost? Ile wiedzy, wysiłku i pracy należy włożyć, by mieszkaniec mógł odebrać kompost? Wątków do dyskusji nie zabraknie, wspomnimy o ciągle aktualnym temacie, czyli WPGO i KPGO oraz o tym czy wojewódzkie plany wpisują się w założenia KPGO? Czy dobrze zbilansowane są moce przerobowe instalacji? A jeśli nie, to co dalej? Kolejnym ważnym zagadnieniem, które będzie poruszane podczas jednej z sesji tematycznych będą popioły. Wiele mówi się na temat konieczności nadania kodu dla popiołu selektywnie zebranego, odpowiemy na pytania czy to realne? Jak dbać o sprzęt i serwisować go po uszkodzeniach spowodowanych zbiórką popiołów? Czy producenci maszyn myślą o tym podczas projektowania urządzeń? Przedstawimy również możliwości pozyskania środków na działania związane z modernizacją zakładów, budową i rozbudową PSZOK. Zaprezentowane zostaną przykłady gmin, które takie środki uzyskały i przeszły ścieżkę inwestycyjną. Odpowiedzi na powyższe pytania i wiele innych uzyskamy od wybitnych specjalistów, technologów i zarządzających przedsiębiorstwami, których zaprosimy do współpracy. Nie zabraknie również głosu kadry naukowej i wybitnych postaci świata nauki w branży odpadowej.

Nieodłącznym elementem konferencji będzie przedstawienie najnowszych technologii dla gospodarki odpadami, dostępnych na polskim rynku, dlatego do współpracy zapraszamy wszystkich zainteresowanych przedsiębiorców. Prosimy o zarezerwowanie terminu w Państwa kalendarzach.
Liczymy, że już wkrótce spotkamy się w Janowie Podlaskim.